Král zrozený ve větru | SvetMotoru.cz
Svět Motorů
Vstup pro předplatitele
Zapomněli jste heslo?

Nejčtenější a nejprodávanější
motoristický časopis

Král zrozený ve větru

Vážení čtenáři, na polygonu v Mostě minulý týden proběhlo už 11. finále soutěže Nejlepší český řidič, kterou Svět motorů organizuje. A zrodil se zde už devátý král českých motoristů. Že vám ta čísla nehrají? Je to jednoduché. Dva kouzelníci s volantem dokázali vystoupit na nejvyšší stupínek dvakrát. Právě letos se to povedlo Pavlu Baxovi, devětatřicetiletému mechanikovi z Klatov. Poprvé se radoval z výhry už před devíti lety.

A opravdu to letos neměl lehké. Jeho vítězství se rodilo doslova a do písmene ve vichru. Finále se aktuálně nekonalo tradičně v červnu, ale až na počátku podzimu - a bylo to znát. Nejen na tom, že když jsme ráno v šest dorazili do Mostu, s lehkým údivem jsme zjistili, že na rozdíl od léta slunce ještě leží hluboko pod obzorem a my tápeme ve tmě… Největší potíže dělal vítr. Ten na mosteckém autodromu vane svěže vždy, ale té svěžesti bylo tentokrát víc než v krabičce tictaků. Ona to byla spíš vichřice, která nám třeba nedovolila postavit naši tradiční červenou bránu s logem Světa motorů. Nejdřív jsme na jejích jistících lanech viseli jak burlaci na Volze, a pak jsme to vzdali. Prudké větrné poryvy bouraly železné zábrany, posouvaly značky… Až odpoledne vše ustalo a samotná korunovace staronového krále, který vyhrál nejtěsnějším způsobem v historii, proběhla pod azurovým nebem. Vítězové tedy bez obav mohli usednout za volant a řídítka svých krásných výher a vydat se v pokoji domů. A spolu s nimi i všichni další účastníci parádního dne, kteří zářili spokojeností, byť na první místa nedosáhli.

Příjemné čtení vám přeje

Zbyšek Pechr, šéfredaktor

Objednávka starších čísel

Archiv čísel najdete zde
 

Archiv PDF

Zaregistrujte se zdarma
Vstup do archivu používá nový, uživatelsky vylepšený systém přihlášení. Pro vstup do archivu potřebujete jednotný účet platný pro všechny weby vydavatelství CZECH NEWS CENTER a.s.Pokračujte zde!
 
 

Redakce

Adresa: Komunardů 1584/42, 170 00 Praha 7
Email: svet.motoru@cncenter.cz
Telefon: 225 977 851