O biopalivech, Soči a šmejdech | SvetMotoru.cz
Svět Motorů
Vstup pro předplatitele
Zapomněli jste heslo?

Nejčtenější a nejprodávanější
motoristický časopis

O biopalivech, Soči a šmejdech

Vážení čtenáři, minule jsem vítal novou vládu, hlavně pak ministra dopravy. Ale bude toho víc, co nás motoristy zasáhne. Fakt, že vicepremiérem a ministrem financí je agent Babiš, nevěstí nic dobrého. Jistě, nasliboval toho před volbami hodně. Jeho ekonomické impérium je tak široké, že skoro není oblasti, kde by se nedostal do problémů se střetem zájmů. Právě teď se rozhoduje o doplňování státních hmotných rezerv a jeho podniky jsou ve hře o dodávky masa i biopaliv. Z řepky mám osobně největší obavy. Už při projednávání zákonů o povinném přidávání biopaliv do těch normálních byl Babiš v zákulisí velmi aktivní, a co bude teď, kdy získal i politickou a ekonomickou moc? Hrozí nám zadření? Asi ano, a nejen motorů… Z hlediska celosvětového na sebe nyní poutá pozornost zimní olympiáda v ruském Soči. I ve Světě motorů se této kdysi sportovní, nyní ryze marketingové akci věnujeme. Pro české motoristy je na Soči nejpoutavější skutečnost, že díky němu jsme přišli o primát státu, kde silnice a železnice staví nejdráž na světě. Kam se hrabou v rozkrádání naši politici, úředníci a stavitelé na Putinovy kamarády. Díky, Rusko!

Pevně věřím, že vás v tomto čísle zaujme pokračování kauzy bazarové octavie se stočeným tachometrem. Jednak jsme v souvislosti s tímto případem podali podnět k trestnímu stíhání, druhak jsme od vás dostali nespočet podnětů a hořkých příběhů. Ty nejzajímavější včetně návodu, jak příště nenaletět, najdete na stranách 8 až 14.

Příjemné čtení vám přeje

Zbyšek Pechr, šéfredaktor

Objednávka starších čísel

Archiv čísel najdete zde
 

Archiv PDF

Zaregistrujte se zdarma
Vstup do archivu používá nový, uživatelsky vylepšený systém přihlášení. Pro vstup do archivu potřebujete jednotný účet platný pro všechny weby vydavatelství CZECH NEWS CENTER a.s.Pokračujte zde!
 
 

Redakce

Adresa: Komunardů 1584/42, 170 00 Praha 7
Email: svet.motoru@cncenter.cz
Telefon: 225 977 851