S opatrným optimismem vpřed! | SvetMotoru.cz
Svět Motorů
Vstup pro předplatitele
Zapomněli jste heslo?

Nejčtenější a nejprodávanější
motoristický časopis

S opatrným optimismem vpřed!

Vážení čtenáři,

nový rok 2016 nás všechny uvítal rekordně nízkými cenami pohonných hmot a optimistickými výhledy na dění v příštích měsících. Aspoň vládnoucí politici i prezident o skvělé náladě Čechů přesvědčují veřejnost doslova vehementně. Založením jsem spíš skeptik, v nejlepším případě realistický pesimista, který raději čeká horší vývoj, aby se pak třeba mohl radovat z lepšího. Nemám sice blbou náladu, ale na jásání to také není. Ano, české ekonomice se daří lépe, ale není to zcela určitě zásluhou vládnoucí politické garnitury. Jako exportní země jsme závislí na tom, jak se vede ostatním. A když člověk sleduje příval uprchlíků zaplavující jakékoli akce neschopnou Evropu, vlnu celosvětového terorismu a následné omezování základních občanských práv a svobod i v dříve opravdu svobodných zemích (včetně Česka), je namístě být s optimismem ještě opatrnější.

Hlavním tématem úvodního čísla už 70. ročníku Světa motorů jsou nejrůznější novinky, které čekají české řidiče. Je toho dost a dost, a ne vše se dá vítat s nadšeným jásotem. Tak třeba přejmenováním rychlostních silnic na dálnice nám všem ze dne na den stoupla životní úroveň (počet kilometrů dálnic je jedno z měřítek). Ale víc se nesvezeme. Za celý rok 2016 má být otevřen jediný nový úsek… A tak je to skoro se vším. Mě osobně nejvíc nakrkla novinka ještě ze sklonku minulého roku. To když policie s velikým humbukem přebírala nová neoznačená auta, kterými bude na silnicích honit neposlušné řidiče. Nemyslím si, že by zrovna ti, kteří jezdí na dálnici o pár kilometrů rychleji, než se smí, byli největším nebezpečím pro své okolí. Kdyby to policie s ochranou občanů myslela opravdu vážně, tak udělá vše pro to, aby byla co nejviditelnější. Aby policisté neseděli v kancelářích nebo neoznačených autech, ale byli opravdu vidět. Ale oni si raději budou hrát na neviditelné kovboje! Moc rád bych se mýlil.

Vše nejlepší v novém roce vám jménem celé redakce přeje

Zbyšek Pechr, šéfredaktor

Objednávka starších čísel

Archiv čísel najdete zde
 

Archiv PDF

Zaregistrujte se zdarma
Vstup do archivu používá nový, uživatelsky vylepšený systém přihlášení. Pro vstup do archivu potřebujete jednotný účet platný pro všechny weby vydavatelství CZECH NEWS CENTER a.s.Pokračujte zde!
 
 

Redakce

Adresa: Komunardů 1584/42, 170 00 Praha 7
Email: svet.motoru@cncenter.cz
Telefon: 225 977 851