Abyste se nezbláznili | SvetMotoru.cz
Svět Motorů
Vstup pro předplatitele
Zapomněli jste heslo?

Nejčtenější a nejprodávanější
motoristický časopis

Abyste se nezbláznili

Vážení čtenáři,

červen je tu. Všude by měla být pohoda, radostné očekávání prázdnin. A ve skutečnosti? Blázinec! Politici se tu mlátí o policii. Tedy o to, kdo ji bude pást a nebude tak při tradičním rozkrádání postižitelný. I ti, co do politiky šli údajně proto, aby ukázali novou správnou cestu, už vědí, jak odklonit veřejné peníze žádaným směrem. Tak třeba ministerstvo dopravy najme bez výběrového řízení PR agenturu, aby lidem za miliony korun vysvětlovala nutnost některých dopravních řešení. Ve světě to tak prý dělají… Jo, to se jim to rozhazuje, když lidé platí jako mourovatí! V době, kdy ekonomika trvale roste, my se paradoxně stále více zadlužujeme. Ministr průmyslu chce krachující soukromé firmě OKD dávat ze státního (tedy našeho) miliardy na platy. A propuštěným horníkům bude každý z nás svými daněmi měsíc co měsíc přispívat na živobytí. Co na tom, že máme v Evropě nejnižší míru nezaměstnanosti a právě na severní Moravě o volného pracovníka téměř nezavadíš. Ministr zemědělství nehodlá zůstat pozadu a pro rolníky postižené suchem žádá zproštění povinnosti platit sociální a zdravotní pojištění. Copak všichni zešíleli?

Abyste se z toho fakt nezbláznili, je tady Svět motorů a normální čtení. I my se zabýváme policií, ale v reportáži nás zajímalo, jak to v praxi vypadá s odebíráním techničáků přímo na silnici. Pro ctitele vozů Škoda jsme vyzkoušeli, jak jezdí octavia s novým malým litrovým tříválcem. Také vám vysvětlíme, jak je možné, že náhradní díly sice nezdražují, ale opravy ano.

Příjemné čtení přeje

Zbyšek Pechr, šéfredaktor

Objednávka starších čísel

Archiv čísel najdete zde
 

Archiv PDF

Zaregistrujte se zdarma
Vstup do archivu používá nový, uživatelsky vylepšený systém přihlášení. Pro vstup do archivu potřebujete jednotný účet platný pro všechny weby vydavatelství CZECH NEWS CENTER a.s.Pokračujte zde!
 
 

Redakce

Adresa: Komunardů 1584/42, 170 00 Praha 7
Email: svet.motoru@cncenter.cz
Telefon: 225 977 851