O šmejdech a o počasí | SvetMotoru.cz
Svět Motorů
Vstup pro předplatitele
Zapomněli jste heslo?

Nejčtenější a nejprodávanější
motoristický časopis

O šmejdech a o počasí

Vážení čtenáři,

nebývá zvykem, abych úvodník začínal vzpomínkou na vydání minulé, ale výjimka potvrzuje pravidlo. Když jsme v čísle 32 psali o starších vozech, jimž raketově stoupá cena, ani jsme netušili, jak vás toto téma zaujme a kolik s ním máte sami zkušeností. Hlavně se šmejdy, kteří plánovaně obcházejí seniory a za směšné peníze z nich sladkými slovy lákají jejich automobilové miláčky. Ale pozor! I šmejdům se dá v rámci současných zákonů bránit a lze dosáhnout i zrušení nevýhodné smlouvy. Více se dozvíte v naší rubrice Otázky na straně 35.

A teď už k číslu, které právě čtete. Při prázdninovém plánování jsme za jasnou hvězdu brali téma, co s námi dělá vedro za volantem. A kdy jindy ho zařadit než v první polovině srpna, ve střední Evropě pověstné vysokými teplotami a stálostí počasí? No, člověk míní a příroda mění. Netušili jsme, že se při jeho tvorbě budeme choulit ve studené redakci a že zima venku se v Praze ukáže být rekordem od doby, co se v Klementinu měří teplota. Tedy od roku 1775. Ono to s tím oteplování planety, jímž straší zelení autobijci, asi nebude tak žhavé.

Pevně věřím, že ani v divném létě nejde o nezajímavé čtení. Nejde totiž jen o vedro za volantem, ale i o chlad a hlavně o výkyvy teplot a prudké změny počasí. Ty s řidiči mávají nejvíce a výsledkem je raketový nárůst nehod. Na co všechno si máte dát pozor, to najdete na stranách 6 až 8.
P. S.: Tenhle týden má být relativně teplo!


Příjemné čtení přeje

Zbyšek Pechr, šéfredaktor

Objednávka starších čísel

Archiv čísel najdete zde
 

Archiv PDF

Zaregistrujte se zdarma
Vstup do archivu používá nový, uživatelsky vylepšený systém přihlášení. Pro vstup do archivu potřebujete jednotný účet platný pro všechny weby vydavatelství CZECH NEWS CENTER a.s.Pokračujte zde!
 
 

Redakce

Adresa: Komunardů 1584/42, 170 00 Praha 7
Email: svet.motoru@cncenter.cz
Telefon: 225 977 851