Podivný svět | SvetMotoru.cz
Svět Motorů
Vstup pro předplatitele
Zapomněli jste heslo?

Nejčtenější a nejprodávanější
motoristický časopis

Podivný svět

Vážení čtenáři,

k mým povinnostem patří mimo jiné přečíst v průběhu výroby všechny strany každého vydání Světa motorů. I pro mě je to zajímavé počtení a někdy z různě vytržených vět ze spolu nesouvisejících článků vznikne dokonalá mozaika současného světa. Nevěříte? Věřte! Třeba když v jedné rubrice píšeme o tom, jak pražský magistrát narychlo hledá místa pro zbudování záchytných parkovišť P + R. Jeho „úžasná rychlost“ vynikne o to víc, když si na dvoustraně 42-43, věnované sedmdesátileté historii našeho časopisu, přečtete malou zprávu z roku 2011 o tom, že magistrát zdražil na dvojnásobek poplatky za stání na parkovištích P + R, neboť jich je zoufale málo. Místo toho, aby za pět let nějaké zbudoval, jen zavedl příšerné parkovací zóny. To šlo radním velmi rychle. Škoda že éra defenestrací už skončila před mnoha staletími.

Ale nejen magistrát si z motoristů dělá užitečné platící idioty. Před dvěma roky jsme marně brojili proti odvodu tří procent z povinného ručení do Fondu zábrany škod. Poukazovali jsme na nesystémovost celé akce. Na to, že hasičům pojišťovny budou platit už podruhé, že opatření zvedne ceny pojištění a zvýší možnost korupce. Poslanci neslyšeli a novelu schválili. Na stranách 34 a 35 se dočtete, kam vybrané peníze loni putovaly. Za více než devět milionů natočila Beny TV pro Českou televizi 26 devítiminutových dílů Dětské dopravní policie. Zkuste se na nějaký podívat, ať víte, na co jste nechtěně přispěli. Myslíte, že škodám na silnicích zabrání 85 rychlých aut a 135 silničních motocyklů pro dopravní policii? A co neuvěřitelných osm milionů vyhozených za dopravní akci V jedné stopě, která má na facebooku za dva roky úžasných 125 fanoušků? To se to někomu žije.

Příjemné čtení vám přeje

Zbyšek Pechr, šéfredaktor

Objednávka starších čísel

Archiv čísel najdete zde
 

Archiv PDF

Zaregistrujte se zdarma
Vstup do archivu používá nový, uživatelsky vylepšený systém přihlášení. Pro vstup do archivu potřebujete jednotný účet platný pro všechny weby vydavatelství CZECH NEWS CENTER a.s.Pokračujte zde!
 
 

Redakce

Adresa: Komunardů 1584/42, 170 00 Praha 7
Email: svet.motoru@cncenter.cz
Telefon: 225 977 851