Rekord za rekordem | SvetMotoru.cz
Svět Motorů
Vstup pro předplatitele
Zapomněli jste heslo?

Nejčtenější a nejprodávanější
motoristický časopis

Rekord za rekordem

Vážení čtenáři,

podle čísel má za sebou automobilové Česko skvělý rok. Prodeje nových aut stále stoupají a opět padl rekord. V roce 2017 se celkem prodalo 271 595 vozů, nejvíce v celé polistopadové historii. A to odborníci ještě před několika měsíci věštili výkon přesahující 280 000 automobilů. Tato hranice nakonec nepadla. Kromě menší prosincové aktivity leasingových firem za to může i sílící koruna, jež trochu bere vítr z plachet dovozcům, kteří vozy tzv. reexportují. Tedy využívají kurzových a cenových rozdílů mezi jednotlivými evropskými zeměmi.

Souběžně s tím se však nedá říci, že by vozový park Čechů mládl. Opak je pravdou, neboť sílí i příval mnohaletých ojetin ze zahraničí. Těm by mohla učinit přítrž zodpovědnější práce stanic měření emisí. Jim jsme věnovali hlavní téma tohoto čísla. Martin Vaculík na příkladech některých starších aut ukazuje přínosy i nedostatky nového systému práce emisních stanic a také pátrá, zda se dá na emisích ještě podvádět. K jakému výsledku asi došel? Pro méně vnímavé dodávám, žijeme v Česku…

Novým Autem roku v ČR byla v pátek vyhlášena Škoda Karoq. Svým způsobem jde o lehké překvapení. Škodovky sice v české anketě dominují už čtvrtý rok v řadě, ale před rokem skončil Seat Ateca, vůz postavený na stejném základě jako karoq a produkovaný na jedné výrobní lince, ve stejné anketě až čtvrtý. My vám nový vůz roku na stranách 16 až 21 představujeme v ostrém srovnávacím testu s oblíbeným Nissanem Qashqai.

Příjemné čtení vám přeje

Zbyšek Pechr, šéfredaktor

Objednávka starších čísel

Archiv čísel najdete zde
 

Archiv PDF

Zaregistrujte se zdarma
Vstup do archivu používá nový, uživatelsky vylepšený systém přihlášení. Pro vstup do archivu potřebujete jednotný účet platný pro všechny weby vydavatelství CZECH NEWS CENTER a.s.Pokračujte zde!
 
 

Redakce

Adresa: Komunardů 1584/42, 170 00 Praha 7
Email: svet.motoru@cncenter.cz
Telefon: 225 977 851