Jak se vyrábějí světlomety | SvetMotoru.cz
Svět Motorů
Vstup pro předplatitele
Zapomněli jste heslo?

Nejčtenější a nejprodávanější
motoristický časopis

20. 5. 2013

Jak se vyrábějí světlomety

Jak se vyrábějí světlomety

Jak probíhá výroba světlometů? To jsme se vypravili zjistit do továrny v Novém Jičíně, kde každý rok vznikne 15 milionů reflektorů pro celý svět. 

(více v čísle 21/13)

Když se řekne, že Česko je automobilovou velmocí, většina z nás si představí hlavně mladoboleslavskou Škodovku a její úspěchy. Jenže se to netýká jenom výroby celých vozů, ale i produkce součástek a náhradních dílů. Chcete příklad? Právě stojíme uprostřed roztaveným plastem zavánějící továrny a před námi sympatická slečna balí do krabic přední světlomety pro Ford Focus. Nad linkou visí cedule, kam produkty z firmy Varroc v Novém Jičíně zamíří. Finální destinací je továrna ve Vietnamu. Z vedlejší linky reflektory pojedou do Thajska. Nejvzdálenější továrnou, kterou opustí nové auto se světlomety vyrobenými právě zde, je Buenos Aires. Vzdálenost? Čtrnáct tisíc kilometrů. 

Vyšlo v časopisu

Svět motorů
21 / 2013 Objednat číslo Další články z čísla
Sdílej na facebooku
 

Archiv PDF

Zaregistrujte se zdarma
Vstup do archivu používá nový, uživatelsky vylepšený systém přihlášení. Pro vstup do archivu potřebujete jednotný účet platný pro všechny weby vydavatelství CZECH NEWS CENTER a.s.Pokračujte zde!
 
 

Redakce

Adresa: Komunardů 1584/42, 170 00 Praha 7
Email: svet.motoru@cncenter.cz
Telefon: 225 977 851