Zimní pomocníci: Nezapomeň na prkýnko | SvetMotoru.cz
Svět Motorů
Vstup pro předplatitele
Zapomněli jste heslo?

Nejčtenější a nejprodávanější
motoristický časopis

26. 10. 2013
Josef Holek

Zimní pomocníci: Nezapomeň na prkýnko

Škrábání okna

Trh zimních doplňků je doslova přeplněn. Základní pomůcky pro zvládnutí české zimy vyjdou i na několik stovek. Navíc jde úspěšně improvizovat.

Škrabka na led, sněhové řetězy, nemrznoucí směsi a kvalitní zimní obutí. To je základní nákupní seznam, který by neměl žádný tuzemský řidič podcenit. A prodejci se přetrhnou, aby vám prodali opravdové maximum. „Doporučil bych ještě startovací kabely a nabíječku,“ radí Michal Číhal, zástupce internetového obchodu Autodoplnky.cz s tím, že nákup zákazníky obvykle nevyjde na víc než pět set korun.

Arzenál zimní výbavy je možné rozšířit o další šikovné pomocníky. Šoférům, kteří žijí v menších obcích a do práce musí zdolat kilometry v otevřené přírodě, v kufru rozhodně nezapadne kbelík s pískem, skládací lopata, smetáček (často bývá součástí škrabky) ani pracovní rukavice. „Nedílnou součástí výbavy by měly být rozmrazovače zámků,“ míní Tomáš Wadowski z ostravské prodejny Auto-doplnky.com. Malou lahvičku je možné nosit v brašně nebo kabelce. My navíc přidáme tajný tip: spolehlivě funguje i pálenka v injekční stříkačce. „Velkým pomocníkem jsou i odvlhčovače. V zimě je kvůli nánosu sněhu v kabině vlhko, které se například projevuje zamrzlými skly zevnitř,“ dodává Wadowski.

Na závěr doplníme pár dobrých nápadů. Pokud jezdíte s klasickými koberečky, uskladněte je na zimu do garáže a raději vyměňte za gumové. Voda ze sněhu se z nich snadno vylévá a v autě se bude i lépe dýchat. Z vlastní zkušenosti: není nic odpornějšího než si ráno ohřát koberečky nasáté zatuchlou vodou.

„Pokud nevozíte klasické řetězy, pořiďte si tekuté ve spreji,“ přidává další zkušenost Vladimír Štefl z kuřimské firmy Autopetr. „Ještě bych doporučil podložku pod hever. Ten se rád v zimě boří do sněhu, protože má malou základnu. Prkénko dvacet na deset centimetrů by mělo stačit,“ radí. Pokud je váš vůz vybaven vznětovým motorem, zakupte i aditivum. „Nevozte ho v autě. Jakmile teplota spadne k minus deseti stupňům Celsia, začíná nenaředěné aditivum houstnout. Při minus patnácti už ho musíte vyškrábat lžící. Nezmrzne, jen se z něj stane gel,“ podotýká na závěr Štefl.

Přehled všech zimních pomocníků najdete v SM č. 42. Časopis můžete objednávat přímo z těchto webových stránek.

Sdílej na facebooku
 

Archiv PDF

Zaregistrujte se zdarma
Vstup do archivu používá nový, uživatelsky vylepšený systém přihlášení. Pro vstup do archivu potřebujete jednotný účet platný pro všechny weby vydavatelství CZECH NEWS CENTER a.s.Pokračujte zde!
 
 

Redakce

Adresa: Komunardů 1584/42, 170 00 Praha 7
Email: svet.motoru@cncenter.cz
Telefon: 225 977 851