Kupujete pneumatiky jako rohlíky či salám? | SvetMotoru.cz
Svět Motorů
Vstup pro předplatitele
Zapomněli jste heslo?

Nejčtenější a nejprodávanější
motoristický časopis

1. 11. 2013
Svět motorů

Kupujete pneumatiky jako rohlíky či salám?

Zimní pneumatiky pořiďte včas, tedy rozhodně dřív, než bude sněžit. To je základní rada prodejců. Jaké další je dobré znát?

Zimní pneumatiky pořiďte včas, tedy rozhodně dřív, než bude sněžit. To je základní rada prodejců. Jaké další je dobré znát?

Vyhněte se pochybným a podezřele levným čínským pneumatikám. Tak radí Vojtěch Schwangmaier z internetového obchodu Pneumatiky.cz. Ze své zkušenosti přidává i další rady, které motoristé podceňují a měli by se jimi řídit. Například by neměli přeceňovat nedávno zavedené štítky. „Pokud existuje test pneumatik ve vašem rozměru, rozhodujte se podle něho, a ne na základě štítků,“ radí. Zároveň dodává, že pokud ve vašem rozměru a dokonce ani vybraném dezénu test neexistuje, zlehka si můžete pomoci zúžit výběr údaji ze štítků. Radí preferovat především údaje, které se nejvíce vztahují k bezpečnosti. My k tomu dodáváme, že u podobných rozměrů lze očekávat hodnoty přibližně stejné. Je přece pochopitelné, že se stejný výrobce najednou nepřesune na opačný konec kvalitativního spektra, protože ošidí stejnou pneumatiku v jiném rozměru.

„Vždy, ale opravdu vždy, na vůz nazouvejte čtyři zimní pneumatiky. Nikdy dvě letní dozadu a dvě zimní na přední nápravu,“ důrazně připomíná Schwangmaier ze všeho nejdůležitější pravidlo. A bohužel zrovna silně rozšířený omyl. Stejně jako v případě otázky, jestli lepší gumy patří dozadu, či dopředu. „Pokud obnovujete pravidelně pouze dvě pneumatiky, dávejte nové vždy na zadní nápravu,“ radí. Důvod je nasnadě – vždy je bezpečnější krotit auto nedotáčivé nežli přetáčivé. Vždyť i v případě nárazu je mnohem víc bezpečnostních prvků zpředu vozu než na boku. Na dalších řádcích najdete odpovědi Vojtěcha Schwangmaiera na nejčastější otázky kupujících.

Všechny rady se dočtete v příloze Světa motorů č. 42. Číslo můžete objednávat přímo z těchto stránek. Přijde vám do schránky poštou.

Sdílej na facebooku
 

Archiv PDF

Zaregistrujte se zdarma
Vstup do archivu používá nový, uživatelsky vylepšený systém přihlášení. Pro vstup do archivu potřebujete jednotný účet platný pro všechny weby vydavatelství CZECH NEWS CENTER a.s.Pokračujte zde!
 
 

Redakce

Adresa: Komunardů 1584/42, 170 00 Praha 7
Email: svet.motoru@cncenter.cz
Telefon: 225 977 851