WTCC Salzburgring: Kdo zastaví útok? | SvetMotoru.cz
Svět Motorů
Vstup pro předplatitele
Zapomněli jste heslo?

Nejčtenější a nejprodávanější
motoristický časopis

WTCC Salzburgring: Kdo zastaví útok?

WTCC Salzburgring

Na okruhu Salzburgring v Rakousku vyhrály citroëny oba závody mistrovství světa cestovních vozů (WTCC). Ovšem Honda se pokusila o protiútok. Zastaví její snaha francouzskou ofenzivu?

Okruh ležící patnáct kilometrů na východ od Salcburku připomíná nudli s dlouhými rovinkami a několika zatáčkami, které moc možností k předjíždění nenabízejí. Samotný průběh závodů to potvrdil. O největší vzrušení se nakonec postarala hromadná kolize po začátku druhé jízdy víkendu, která si vyžádala přerušení a opakování startu.

Monteiro: Poradíte mi?

Obě tovární hondy sice následně podlehly agresivně jedoucímu Lopezovi na citroënu, přesto poprvé v sezoně vybojovaly dvě místa na stupních vítězů. Postarali se o to Ital Gabriele Tarquini a Tiago Monteiro z Portugalska.

A právě o druhém jmenovaném bude řeč. O sedmatřicetiletém borci se zkušenostmi ze sedmatřiceti (podobnost čistě náhodná) závodů formule 1. V seriálu WTCC jezdí od roku 2007 a v aktuálním pořadí světového šampionátu „cesťáků“ je nejvýraznějším pronásledovatelem suverénních citroënů.

V dosud odjetých devíti jízdách z pěti podniků mistrovství světa (druhá jízda na Slovensku byla kvůli nepříznivému počasí zrušena) stál Monteiro čtyřikrát na stupních vítězů (1x 2.; 3x 3.). Jeho odstup od vedoucích speciálů C-Elysée je sice výrazný, nikoliv ovšem nepřekonatelný. Alespoň teoreticky. „Všichni víme, že Citroën chce vyhrát. A asi se mu to podaří. Poradíte mi, jak na něj?“ zeptal se nás Monteiro s úsměvem. Více také toto téma rozebíráme ve zvláštním rozhovoru pro Svět motorů.

Třetí do party je lepší

Sportovní oddělení automobilky Citroën rozdělilo pro letošní rok své sportovní aktivity mezi dva světové šampionáty: cestovní automobily a automobilové soutěže. Ačkoliv to nikdo neřekne nahlas, WTCC je pro Francouze alespoň v této sezoně prestižnější.

Vždyť angažovali dva své krajany. Devítinásobného mistra světa v rallye Sebastiena Loeba a čtyřnásobného světového šampiona Yvana Mullera. Zatím je však bodově nejlepší třetí do party – Argentinec Jose-Maria Lopez. V Rakousku vyhrál letos třetí závod, i když startoval až ze čtvrté řady. „Zvolili jsme agresivní nastavení, ale ani po předjetí všech soupeřů to moc o pohodě nebylo. Mám radost nejen z vítězství, ale navíc mi to vyšlo na okruhu, který pro mě byl naprosto nový,“ prohlásil jedenatřicetiletý Lopez v cíli.

Výsledky a další podrobnosti najdete v SM, č. 48/2014. 

Sdílej na facebooku
 

Archiv PDF

Zaregistrujte se zdarma
Vstup do archivu používá nový, uživatelsky vylepšený systém přihlášení. Pro vstup do archivu potřebujete jednotný účet platný pro všechny weby vydavatelství CZECH NEWS CENTER a.s.Pokračujte zde!
 
 

Redakce

Adresa: Komunardů 1584/42, 170 00 Praha 7
Email: svet.motoru@cncenter.cz
Telefon: 225 977 851