GP ČR na ploché dráze: Táto, dívej se! | SvetMotoru.cz
Svět Motorů
Vstup pro předplatitele
Zapomněli jste heslo?

Nejčtenější a nejprodávanější
motoristický časopis

GP ČR na ploché dráze: Táto, dívej se!

Tai Wofinnden

Britský jezdec Tai Woffinden vyhrál v Praze čtvrtý podnik mistrovství světa na ploché dráze. Zopakoval loňské prvenství a dělí se o vedení v šampionátu.

(více v čísle 25/14)

O závodu v české metropoli se traduje, že jeho vítěz bude na konci sezony pravděpodobně mistrem světa. Od roku 2004 se tak stalo sedmkrát z deseti případů a samotný Woffi nden toho byl loni důkazem. Na Markétě v květnu 2013 triumfoval a na podzim slavil titul.

Když přišel po pražském závodě na tiskovou konferenci, jeho první slova patřila otci Robovi. Ten přivedl třiadvacetiletého rodáka ze Scunthorpe v severovýchodní Anglii k závodům, radil mu, ale v roce 2010 zemřel na rakovinu. „Stál jsem pódiu, podíval se nahoru a jen si pro sebe řekl: ‚Přál bych si, abys tu byl, tati.‘ Moc bych si přál, aby mohl vidět, co se děje. A jsem si jistý, že všechno sleduje,“ řekl Woffinden. Po čtyřech odjetých závodech dělily prvních šest jezdců pouhé čtyři body. Podobně vyrovnaný průběh byl v úvodní fázi mistrovství světa naposledy před deseti lety. Takže se necháme překvapit, zda se Praha ocitne opět v roli věštce, který určí nejlepšího závodníka levých zatáček na planetě Zemi. Uvidíme v polovině října.

Vyšlo v časopisu

Svět motorů
25 / 2014 Objednat číslo Další články z čísla
Sdílej na facebooku
 

Archiv PDF

Zaregistrujte se zdarma
Vstup do archivu používá nový, uživatelsky vylepšený systém přihlášení. Pro vstup do archivu potřebujete jednotný účet platný pro všechny weby vydavatelství CZECH NEWS CENTER a.s.Pokračujte zde!
 
 

Redakce

Adresa: Komunardů 1584/42, 170 00 Praha 7
Email: svet.motoru@cncenter.cz
Telefon: 225 977 851