Elvisův stutz a B. Turek (1/2) | SvetMotoru.cz
Svět Motorů
Vstup pro předplatitele
Zapomněli jste heslo?

Nejčtenější a nejprodávanější
motoristický časopis

8. 4. 2013

Elvisův stutz a B. Turek (1/2)

Elvisův stutz a B. Turek (1/2)

Elvis Presley, přezdívaný Pelvis, byl srdcař a až na výjimky patriot. Nejčastěji střídal cadillaky, ale nejvíc mu prý uhranul Stutz Blackhawk: předběhl jím Franka Sinatru.

(více v čísle 15/13)

Za první ušetřené peníze si Presley v červnu 1955 dopřál cadillac. Jenže mu zůstala viset brzdová čelist a růžovo-bílý sen vzplanul: „Byl z druhé ruky, ale v den koupě jsem ho zaparkoval u hotelu a zůstal celou noc vzhůru, jen jsem se na děj díval. Druhý den vzplanul a na silnici shořel.“ O měsíc později si koupil už nový Fleetwood Series60 adalší následovaly v čím dál rychlejším sledu. „Kadíky“ Elvis také rád podarovával své blízké, ale v záchvatech velkorysosti i úplně neznámé lidi. Když vojančil na americké základně v Německu, přišel na chuť roadsteru BMW507 apo Memphisu pak jezdil ulítlým messerschmittem. Limuzíny Mercedes600 aRolls-Royce Phantom V si – jako John Lennon – opatřil k reprezentaci, na sklonku života sedlal i De Tomaso Panteru a ojeté Dino 308 GT4. 

Vyšlo v časopisu

Svět motorů
15 / 2013 Objednat číslo Další články z čísla
Sdílej na facebooku
 

Archiv PDF

Zaregistrujte se zdarma
Vstup do archivu používá nový, uživatelsky vylepšený systém přihlášení. Pro vstup do archivu potřebujete jednotný účet platný pro všechny weby vydavatelství CZECH NEWS CENTER a.s.Pokračujte zde!
 
 

Redakce

Adresa: Komunardů 1584/42, 170 00 Praha 7
Email: svet.motoru@cncenter.cz
Telefon: 225 977 851