Iso Isetta a Cord L-29 Special Coupé | SvetMotoru.cz
Svět Motorů
Vstup pro předplatitele
Zapomněli jste heslo?

Nejčtenější a nejprodávanější
motoristický časopis

29. 4. 2013

Iso Isetta a Cord L-29 Special Coupé

Iso Isetta a Cord L-29 Special Coupé

Bublinu jménem Isetta nevynalezlo BMW, jen koupilo licenci italského výrobce ledniček Renza Rivolty. Co byla „pra-isetta“ zač a proč je originál méně známý než kopie? 

(více v čísle 18/13)

Za exotickým výrazem Iso hledejme původní zaměření továrny Isothermos, produkci izotermických zařízení udržujících žádoucí teplotu potravin. Zkrátka chladniček. Strojař a dědic průmyslového impéria Renzo Rivolta s nimi v Janově debutoval těsně před druhou světovou válkou. V horkém italském podnebí šly na dračku, i když zvláště po roce 1944 jim začaly silně konkurovat americké výrobky. Poražená Itálie se brzy oklepala, hospodářství rostlo a byl hlad po přibližovadlech všeho druhu.  Mezi lety 1948-1961 tak Iso nabízelo vlastní motocykly až do půllitrové kubatury, proslulé kvalitním dílenským zpracováním, spolehlivostí i vyšší cenou. Motory se uplatnily také v nákladních tříkolkách.

Vyšlo v časopisu

Svět motorů
18 / 2013 Objednat číslo Další články z čísla
Sdílej na facebooku
 

Archiv PDF

Zaregistrujte se zdarma
Vstup do archivu používá nový, uživatelsky vylepšený systém přihlášení. Pro vstup do archivu potřebujete jednotný účet platný pro všechny weby vydavatelství CZECH NEWS CENTER a.s.Pokračujte zde!
 
 

Redakce

Adresa: Komunardů 1584/42, 170 00 Praha 7
Email: svet.motoru@cncenter.cz
Telefon: 225 977 851