Nissan BladeGlider: Delta pro tři | SvetMotoru.cz
Svět Motorů
Vstup pro předplatitele
Zapomněli jste heslo?

Nejčtenější a nejprodávanější
motoristický časopis

2. 12. 2013

Nissan BladeGlider: Delta pro tři

Nissan BladeGlider

Při 24hodinovém závodě v Le Mans 2012 působil závodní Nissan DeltaWing jako zjevení z jiného světa.

(více v čísle 47/13)

Nyní se možná dočkáme sériového vozu s podobnou koncepcí. Na tokijském autosalonu totiž Nissan představí realistický koncept BladeGlider s rozchodem předních kol pouhý metr a rozšířenou zadní částí.

Kabina je třímístná, řidič trůní uprostřed před spolujezdci, podobně jako ve slavném McLarenu F1. Pasažéři sedí v podélném těžišti auta, čímž je zajištěna jeho rovnováha. Poháněná je zadní náprava pomocí elektromotorů umístěných přímo v kolech a Nissan chce toto řešení zachovat i pro sériový model. Elektromotory čerpají energii z lithium-iontových baterií známých z leafu. Ty jsou umístěny v dolní části zádě auta, což přispívá ke snížení těžiště vozu.

Základ bladeglideru vznikl z karbonu, panely karoserie jsou z plastu vyztuženého karbonovými vlákny. Hmotnost vozu je mezi nápravy rozložena v poměru 30:70, což má být u této koncepce výhodou.

Nissan BladeGlider
Autor: Nissan

Vyšlo v časopisu

Svět motorů
47 / 2013 Objednat číslo Další články z čísla
Sdílej na facebooku
 

Archiv PDF

Zaregistrujte se zdarma
Vstup do archivu používá nový, uživatelsky vylepšený systém přihlášení. Pro vstup do archivu potřebujete jednotný účet platný pro všechny weby vydavatelství CZECH NEWS CENTER a.s.Pokračujte zde!
 
 

Redakce

Adresa: Komunardů 1584/42, 170 00 Praha 7
Email: svet.motoru@cncenter.cz
Telefon: 225 977 851