Novinky Hondy: Turbo přichází | SvetMotoru.cz
Svět Motorů
Vstup pro předplatitele
Zapomněli jste heslo?

Nejčtenější a nejprodávanější
motoristický časopis

6. 12. 2013

Novinky Hondy: Turbo přichází

Honda Civic Type R

Značka Honda jako tradiční zastánce atmosférických zážehových motorů dlouho odolávala downsizingovému šílenství a nástupu malých turbomotorů, ale doba a emisní limity jsou už takové, takže se musí přizpůsobit.

(více v čísle 48/13)

Proto přichází s vlastní řadou benzinových turbomotorů VTEC Turbo. Bude zahrnovat tři pohonné jednotky: tříválec o objemu 1,0 litru a čtyřválce 1,5 l a 2,0 l. Bližší informace zatím japonská značka neuvedla, ale všechny agregáty budou mít systém proměnného časování a zdvihu ventilů VTEC, přímé vstřikování a řadu dalších opatření směřujících k výraznému snížení vnitřního tření. Jako první by se měl k zákazníkům dostat dvoulitr, který se v roce 2015 objeví pod kapotou ostrého provedení Hondy Civic Type R. V kompaktním hatchbacku by tento agregát měl mít výkon 280 koní a splňovat Euro 6.

Honda si stanovila cíl, že s tímto modelem překoná rekord na Nürburgringu pro vozy s pohonem předních kol. Zatím vůz na tomto okruhu ladí Gabriele Tarquini, který s civikem závodí v mistrovství světa cestovních vozů WTCC.

Vyšlo v časopisu

Svět motorů
48 / 2013 Objednat číslo Další články z čísla
Sdílej na facebooku
 

Archiv PDF

Zaregistrujte se zdarma
Vstup do archivu používá nový, uživatelsky vylepšený systém přihlášení. Pro vstup do archivu potřebujete jednotný účet platný pro všechny weby vydavatelství CZECH NEWS CENTER a.s.Pokračujte zde!
 
 

Redakce

Adresa: Komunardů 1584/42, 170 00 Praha 7
Email: svet.motoru@cncenter.cz
Telefon: 225 977 851