Svět Motorů
Vstup pro předplatitele
Zapomněli jste heslo?

Nejčtenější a nejprodávanější
motoristický časopis

15. 4. 2014

Volvo: Sdílení informací

Volvo

Ke zvýšení bezpečnosti by jednou mohly přispět i komunikační systémy mezi jednotlivými auty nebo mezi vozy a stacionárními vysílači. Volvo v tomto směru postoupilo hodně daleko. 

Ve spolupráci se švédskou dopravní správou Trafi kverket a norskou veřejnou správou silnic Statens Vegvesen spustilo zkušební provoz inteligentní detekce stavu vozovky. Systém využívá dat o aktuálním povrchu vozovky v reálném čase, detekuje problém a varování pošle všem blížícím se vozidlům s dostatečným předstihem. Potřebné informace přitom dodají jiné automobily, které tímto úsekem projely.

Volvo a jeho systém sdílení informací
Volvo a jeho systém sdílení informací
Autor: Volvo

Dnešní kontrola stability a trakce je totiž poměrně vyspělá, a pokud dojde k prokluzu kola nebo smyku celého vozu, přenese se tato informace pomocí mobilní sítě do databáze Volvo Cars i s přesným místem. Odtud se data následně odešlou blížícím se vozům a také správcům komunikace, kteří se pak rozhodnou, zda na kritické místo vyrazí s technikou.

Sdílej na facebooku
 

Archiv PDF

Zaregistrujte se zdarma
Vstup do archivu používá nový, uživatelsky vylepšený systém přihlášení. Pro vstup do archivu potřebujete jednotný účet platný pro všechny weby vydavatelství CZECH NEWS CENTER a.s.Pokračujte zde!

Předplatné

Objednejte si roční předplatné Světa motorů včetně speciálů a získáte KÁVOVAR TCHIBO!

Výhody předplatného:

  • Roční předplatné jen za cenu 1170 Kč
  • Ušetříte 186 Kč
  • Přístup do elektronického archivu časopisu
  • Časopis přímo do vaší schránky
Objednat
 
 

Redakce

Adresa: Komunardů 1584/42, 170 00 Praha 7
Email: svet.motoru@cncenter.cz
Telefon: 225 977 851