Land Rover Discovery Vision Concept: Jiná galaxie | SvetMotoru.cz
Svět Motorů
Vstup pro předplatitele
Zapomněli jste heslo?

Nejčtenější a nejprodávanější
motoristický časopis

1. 5. 2014

Land Rover Discovery Vision Concept: Jiná galaxie

Land Rover Discovery Vision Concept

Britský specialista na terénní auta Land Rover vyrukoval s konceptem Discovery Vision, jenž má předznamenávat budoucí luxusně-užitkovou řadu. 

(více v čísle 17/14)

Zepředu ani zezadu nezapře spojitost se současnými modely Range Rover, ale na střeše mu nechybí typický „hrb“, který známe už z první řady Discovery. Z boku vynikne mohutný sloupek před zadním oknem. Dovnitř se vejde až sedm sedadel. Nyní se dostáváme k technologickým lahůdkám. Sedačky lze konfi gurovat podle potřeby pomocí dotykového displeje a nastupování zjednodušují vysouvací prahy. Nejnovější systém pohonu všech kol Terrain Response je samozřejmostí, ale koncept vidí těsně před přední kola díky kamerám a head-up displeji zajišťujícímu „průhlednost“ kapoty. Laserem skenuje terén před vozem, promítá jeho profi l na displej a vybírá ideální cestu, dokonce změří i hloubku brodu. Nechybí multimediální systém umožňující videohovory a některé části vozu půjde ovládat jen gesty. Vrcholem je systém Remote Control Drive, kde řidič discovery řídí na dálku, aniž by ve voze seděl.

Land Rover Discovery Vision Concept
Autor: Land Rover

Vyšlo v časopisu

Svět motorů
17 / 2014 Objednat číslo Další články z čísla
Sdílej na facebooku
 

Archiv PDF

Zaregistrujte se zdarma
Vstup do archivu používá nový, uživatelsky vylepšený systém přihlášení. Pro vstup do archivu potřebujete jednotný účet platný pro všechny weby vydavatelství CZECH NEWS CENTER a.s.Pokračujte zde!
 
 

Redakce

Adresa: Komunardů 1584/42, 170 00 Praha 7
Email: svet.motoru@cncenter.cz
Telefon: 225 977 851