Modernizovaný Opel Movano: Čeká nás bomba? | SvetMotoru.cz
Svět Motorů
Vstup pro předplatitele
Zapomněli jste heslo?

Nejčtenější a nejprodávanější
motoristický časopis

21. 5. 2014

Modernizovaný Opel Movano: Čeká nás bomba?

Modernizovaný Opel Movano

Po menším typu Vivaro omlazuje Opel i největší užitkový model Movano. Informuje o tom celkem nevinně: Jako hlavní prvky modernizace uvádí rádio s připojením bluetooth, prodloužený servisní interval, stabilizaci přívěsu a další asistenční systémy.

(více v čísle 19/14)

Jen letmo pak zmiňuje sestavu pěti pohonných jednotek. A zatímco u základní verze dosavadního agregátu 2,3 litru uvádí mírně zvýšený výkon (ze 74 na 81 kW), vrcholné motory o výkonu 100 a 120 kW odbývá označením Biturbo, aniž by uvedl objem. Noví tahouni přitom mají přinést tabulkovou úsporu až 18 % paliva, což je mimořádně vysoké číslo. Jelikož všechny motory dodává Renault, vedou všechny indicie k tomu, že se pod kapotou objeví sekvenčně přeplňovaná šestnáctistovka, která vzbudila rozruch nasazením ocelových pístů pro větší tepelnou odolnost. Agregát se už objevil ve vivaru, movano ovšem s maximální délkou 6,8 m a váhou 4,5 t hraje jinou ligu. Pokud se zde motor 1.6 CDTi objeví, půjde o vskutku rekordní downsizing. A také o odvážný experiment s životností.

Vyšlo v časopisu

Svět motorů
19 / 2014 Objednat číslo Další články z čísla
Sdílej na facebooku
 

Archiv PDF

Zaregistrujte se zdarma
Vstup do archivu používá nový, uživatelsky vylepšený systém přihlášení. Pro vstup do archivu potřebujete jednotný účet platný pro všechny weby vydavatelství CZECH NEWS CENTER a.s.Pokračujte zde!
 
 

Redakce

Adresa: Komunardů 1584/42, 170 00 Praha 7
Email: svet.motoru@cncenter.cz
Telefon: 225 977 851