Nissan Pulsar: Dlouhé čekání | SvetMotoru.cz
Svět Motorů
Vstup pro předplatitele
Zapomněli jste heslo?

Nejčtenější a nejprodávanější
motoristický časopis

10. 6. 2014

Nissan Pulsar: Dlouhé čekání

Nissan Pulsar

Už se zdálo, že japonský Nissan úplně zanevřel na běžná osobní auta a bude se věnovat jen SUV a jiným specialitkám. Naštěstí se tak nestalo a almera dostala nástupce.

(více v čísle 22/14)

Nissan totiž odhalil podobu tradičního hatchbacku nižší střední třídy s názvem Pulsar. Design navazuje na styl modelů Qashqai a X-Trail, takže originalitu novince nelze odepřít. Pětidveřová karoserie má délku 4385 mm a spolu s obrovským rozvorem náprav 2700 mm lze očekávat dostatečně prostornou kabinu. Na potvrzení tohoto předpokladu si ale budeme muset počkat, stejně jako na údaj o velikosti kufru. Pod kapotou se objeví pouze přeplňované pohonné jednotky. Počítat můžeme se zážehovým čtyřválcem 1.2 DIG-T s turbem a výkonem 85 kW. Potvrzen je i vznětový agregát 1.5 dCi disponující 81 kW a časem se pod kapotou objeví i šestnáctistovka podávající 140 kW, kterou známe z modelu Juke Nismo. Kromě manuálních převodovek bude k dostání také XTronic s plynule měnitelným převodem. U nás by se pulsar měl prodávat v září a podle vyjádření představitelů značky na jeho základě nevznikne kombi.

Nissan Pulsar
Autor: Nissan

Vyšlo v časopisu

Svět motorů
22 / 2014 Objednat číslo Další články z čísla
Sdílej na facebooku
 

Archiv PDF

Zaregistrujte se zdarma
Vstup do archivu používá nový, uživatelsky vylepšený systém přihlášení. Pro vstup do archivu potřebujete jednotný účet platný pro všechny weby vydavatelství CZECH NEWS CENTER a.s.Pokračujte zde!
 
 

Redakce

Adresa: Komunardů 1584/42, 170 00 Praha 7
Email: svet.motoru@cncenter.cz
Telefon: 225 977 851