Unikátní výstava automobilů: Auta míří na Náplavku | SvetMotoru.cz
Svět Motorů
Vstup pro předplatitele
Zapomněli jste heslo?

Nejčtenější a nejprodávanější
motoristický časopis

3. 7. 2017

Unikátní výstava automobilů: Auta míří na Náplavku

Náplavka

Na samotný závěr prázdnin ožije pražská Náplavka neobvyklým ruchem. Proběhne zde velká akce našeho časopisu: unikátní výstava Auta na Náplavce.

 Ve dnech 31. srpna až 3. září se oba vltavské břehy promění ve svět automobilů. K vidění budou modely 18 věhlasných značek.

Stroje putují za lidmi

Proč Svět motorů a proč zrovna Náplavka? Myslíme si, že Svět motorů jako nejvýznamnější české motoristické médium je předurčen k tomu, aby nezůstával jen u tištěných a onlineových informací. Náš záběr bude nyní mnohem širší.

A proč jsme vybrali tak neobvyklé místo? Už delší dobu všichni vědí, že svět klasických autosalonů je mrtev. Doby, kdy každá jen trochu vyspělá země měla svoji národní automobilovou přehlídku a její návštěva byla pro motoristy svátkem, jsou dávno pryč.

V Česku se od roku 2013 nepodařilo uspořádat tradiční brněnský autosalon. Letos se na něj přihlásily jen tři značky. Je evidentní, že koncept „lidé se jedou dívat na auta“ je mrtev.

V tom případě je jasné, že naopak auta musí za lidmi. A potom už byl výběr lokace jasný. V současnosti neexistuje v Praze navštěvovanější prostor než Náplavka na Rašínově nábřeží a na protější smíchovské straně Vltavy. Lidé sem chodí za odpočinkem, zábavou, tradicí jsou nejrůznější trhy. Teď do nabídky přibudou i automobily. Naše vydavatelství CNC a redakce Světa motorů na přípravě akce pracují už skoro dva roky. Tak dlouho trvalo, než jsme se prodrali hustou sítí příkazů, omezení a různorodých zájmů.

Pestrý konec prázdnin

Nebojte se, nechceme si hrát na světový autosalon. Naše přehlídka aut by měla být místem pohody. Budou končit prázdniny. Děti už budou zpátky z táborů či chalup a do školy ještě nebudou muset. Ideální příležitost zajít si s celou rodinou na Náplavku a podívat se, jaká auta dneska letí.

A nepůjde jen o vozy. Součástí výstavy bude řada doplňkových programů. Už úvod ve čtvrtek v podvečer bude velkolepý. Obstará ho dvojkoncert skupin Jelen a Monkey Business. Na něj už za tmy naváže mimořádná 3D projekce přímo na Vltavě. Speciálně pro tuto příležitost vytvořená multimediální podívaná připomene vznik automobilů i jejich význam pro lidstvo a zároveň poukáže na letošní 70. narozeniny našeho časopisu. Exkluzivní projekce bude k vidění i v pátek a sobotu večer. Na obou vltavských březích budou vybudována pódia a po celý den na nich budou probíhat nejrůznější vystoupení a besedy. Vše bude přenášeno na několik velkých obrazovek, abyste kdekoli na výstavě byli stále v centru dění. Prostor dostanou i moderní trendy, které naznačí, jakou cestou se automobilismus bude ubírat dál. Půjde o nové pohony, otázky bezpečnosti silničního provozu, k dispozici budou jedinečné trenažéry ÚAMK simulující náraz v autě a také převrácení vozu. A také novinky v otázkách vlastnictví vozů (carsharing). Seznam ještě není úplný, v průběhu dvou měsíců do zahájení výstavy vás budeme o všem informovat.

České výstavní premiéry

S většinou vystavujících automobilek je vše domluveno, v několika případech jednání finišuje. V této chvíli se zdá být jistá účast 18 značek. Na jaké automobily se můžete těšit?

Účast potvrdila největší domácí automobilka Škoda, chybět nebudou ani Volkswagen, Seat, Audi, Ford, Opel, Renault, Kia, Fiat, Nissan, Dacia, Jeep, Alfa Romeo či Subaru. Mezi vystavovanými vozy uvidíte všechny novinky z posledního roku. Absolutní českou premiéru si odbude Audi A8, jehož definitivní podoba stále ještě nebyla odhalena. Dalších pět vozů absolvuje na Náplavce svoji českou výstavní premiéru.

Už teď si udělejte čas

A to hlavní jsme si nechali na konec. Vše, co pro vás na Náplavce připravujeme, vás nebude stát ani korunu. Jak na výstavu, tak na koncerty i multimediální show bude po všechny čtyři dny vstup zcela zdarma.

Zajištěno bude i bohaté občerstvení, už nikoli gratis. Cesta z jednoho břehu Vltavy z Rašínova nábřeží na druhý trvá po Palackého nebo Železničním mostě pouhých sedm minut. Pro zpestření budou přes Vltavu jezdit i dva malé přívozy.

Takže si nezapomeňte do kalendářů poznamenat, že od 31. srpna do 3. září musíte navštívit naši akci Auta na Náplavce. Začínáme ve čtvrtek v 17.00. Od pátku do neděle bude výstava otevřena vždy od 10.00 do 22.00. Těšíme se na vás.

Sdílej na facebooku
 

Archiv PDF

Zaregistrujte se zdarma
Vstup do archivu používá nový, uživatelsky vylepšený systém přihlášení. Pro vstup do archivu potřebujete jednotný účet platný pro všechny weby vydavatelství CZECH NEWS CENTER a.s.Pokračujte zde!
 
 

Redakce

Adresa: Komunardů 1584/42, 170 00 Praha 7
Email: svet.motoru@cncenter.cz
Telefon: 225 977 851