Jeli jsme autem prezidenta republiky: Tím jezdím já | SvetMotoru.cz
Svět Motorů
Vstup pro předplatitele
Zapomněli jste heslo?

Nejčtenější a nejprodávanější
motoristický časopis

Jeli jsme autem prezidenta republiky: Tím jezdím já

Jezdili jsme superbem prezidenta replubliky

Fotogalerie

24 fotografií

Vozem nového prezidenta České republiky je černá Škoda Superb. Pojďte se s ní detailně seznámit.

Postávám na třetím nádvoří Pražského hradu a čekám, až si ho budu moci osedlat. Včera mi superb přivezli z Mladé Boleslavi do garáží a teď se podrobně podívám, v čem budu jezdit.

Auto prezidenta republiky
Autor: Jiří Káš

Proč bude mým vozem škodovka, nikoliv audina, kterou jezdil předchůdce? No, jsem zastáncem českých výrobků, proto jsem zvolil domácí kvalitu.

Sedám si dopředu a zjišťuji, že místo popelníku je vysílačka. Ale to mi nevadí. Jednak respektuji nekuřáky, a pak v autě stejně nekouřím. Dozvídám se, že vysílačka je jedinou výjimkou, jinak nemá auto žádnou speciální výbavu. Espézetka připomíná kmotrovské manýry, ale lidé z automobilky mě ujistili, že se jednalo opravdu o náhodně vybranou značku.

Auto prezidenta republiky
Autor: Jiří Káš

Pokud jste dočetli až sem, věřte, že s vámi nemluvil Miloš Zeman, ale redaktor Světa motorů, který měl možnost seznámit se s vozem ještě před samotným prezidentem. Na co všechno přišel, prozrazují unikátní fotky.

Víte, že...

… chráněná osoba si rozhoduje, kam se v autě posadí, a ochranka to musí respektovat? Nový prezident se nechal slyšet, že navzdory zvyklostem bude sedávat vpředu.

… s hlavou státu bude jezdit osobní řidič? Ten musí být proškolen Úřadem pro ochranu prezidenta. … posádka nemá tankovat, pokud sedí prezident ve voze?

… auto má oficiálně zapůjčené Úřad pro ochranu prezidenta, který spadá pod ministerstvo vnitra, a to na základě standardní smlouvy?

… standarta prezidenta je umístěna výhradně na pravém blatníku vozu?

Vyšlo v časopisu

Svět motorů
12 / 2013 Objednat číslo Další články z čísla
Sdílej na facebooku
 

Archiv PDF

Zaregistrujte se zdarma
Vstup do archivu používá nový, uživatelsky vylepšený systém přihlášení. Pro vstup do archivu potřebujete jednotný účet platný pro všechny weby vydavatelství CZECH NEWS CENTER a.s.Pokračujte zde!
 
 

Redakce

Adresa: Komunardů 1584/42, 170 00 Praha 7
Email: svet.motoru@cncenter.cz
Telefon: 225 977 851