Modelka Petra Faltýnová: Auto je relax | SvetMotoru.cz
Svět Motorů
Vstup pro předplatitele
Zapomněli jste heslo?

Nejčtenější a nejprodávanější
motoristický časopis

Modelka Petra Faltýnová: Auto je relax

Petra Faltýnová

Fotogalerie

8 fotografií

Modelka Petra Faltýnová řídí šestnáct let. Potrpí si na silná auta, ale po narození dcery prý své choutky přibrzdila. Volant i tak pořád drží ráda.

(více v čísle 32/13)

Ve stylovém prostředí v pražském motokárovém Kart centru pokřtila modelka originálně pojatý automobilový kalendář pro rok 2013. Po nezbytném pózování byl čas si chvíli popovídat.

Čím je pro vás řízení?

Obrovský relax. Můj svět, kterým se ráda obklopuji a do něhož utíkám, když mě někdo nebo něco naštve. To pak skočím do auta a jedu třeba do Brna, i když tuhle dálnici jsem už opustila, protože se tam nedá pořádně jezdit. Teď se vydávám spíše po D5 na Plzeň a snadno se mi stane, že jsem najednou v Německu. Tak se otočím a jedu zpátky. A musím se přiznat, že v takovém případě kašlu na rychlost.

Petra Faltýnová
Autor: Svět motorů

Co od svého vozu vyžadujete?

Především aby měl akceleraci, byl živý. Požadavky se mi po narození dcery Adriany před třemi roky trochu upravily. V autě, které si opravdu užívám, chci špičkové rádio. Líbí se mi anatomické sedačky, ale nemám ráda kožené. Měla jsem dvě porsche. Ve třetím jsem chtěla manuál, a byl to problém. Klasické řazení mě hrozně baví.

Řídila jste ještě před tím, než jste složila regulérní zkoušky?

Za volant mě táta pouštěl tajně, ještě než mi bylo osmnáct. Řidičák jsem si však udělala hned, jak to šlo. Na přání tatínka jsem dělala jízdy v centru hlavního města, abych si ten provoz pořádně užila. A ačkoliv měl kamarády v autoškolách v Praze, tady mě v tom nechal. Dneska vidím, že udělal dobře, než abych měla nějakou protekci.

Petra Faltýnová
Autor: Svět motorů

Pomohla vám otcova výchova?

Táta jezdil rallye a řízení do dneška opravdu rozumí. Za každý prohřešek mi dával pohlavek. Naučil mě předvídat. Když sedím za volantem, okolí věnuji opravdu extrémní pozornost, aby mě něco nepřekvapilo. Ale táta mi občas vynadá dodnes, když se mnou jede a udělám něco, co není podle jeho představ.

Čím jezdíte v současné době?

Fiatem 500 Abarth. Malé, ale hodně živé autíčko, kterým neprovokuji okolí. Jinak nedám dopustit na porsche ani bavoráky. Nemám ráda mercedesy.

Co vám vadí za volantem?

Že řidiči akceptující povolenou rychlost neuhnou nikomu, kdo jede rychle. Nesnáším, když si ťukají na čelo a ukazují, ty náno, tady je padesátka. Podle mého názoru se každý může dostat do situace, kdy pospíchá a potřebuje jet rychle.

Jaký máte vztah k motoristickému sportu?

Obdivuji rychlost, fascinuje mě. Jednou mě svezl Ctirad Hájek Opelem Kadett, který jeho tým používá na historických rallye, a líbilo se mi to. Na druhou stranu jak jsou ta auta odlehčená a úplně vykuchaná, mám pocit, že kolem není nic, co by mě ochránilo.

A zkušenosti s policisty?

Jenom dobré. Až na výjimku s policistkou, která mě zjevně neměla ráda. Když mě příslušníci zastaví, jsem k nim vždy upřímná, nikdy ne drzá. Oni jsou přece lidé jako my. Kdo z nás si umí představit, jak by se choval sám, kdyby měl na sobě tu uniformu?

Co byste udělala, kdybyste mohla ovlivnit automobilový provoz v České republice?

Zdražila bych benzin tak na osmdesát korun, aby bylo méně aut a nevznikaly dopravní zácpy. Nechala bych více kontrolovat jízdy poslanců a všech politiků, když jezdí rychle nebo zneužívají svých privilegií na silnici. Možná by jim neuškodilo, kdyby chodili pěšky. A nulová tolerance alkoholu mi přijde hloupá. Po jednom pivu nemůžete být opilí. Takhle striktní jako v Česku to jinde v Evropě není.

Petra Faltýnová

Narodila se 2. dubna 1978 v Praze

Vystudovala střední ekonomickou školu se zaměřením na hotelnictví.Po ukončení studia se začala věnovat modelingu, který provozuje dodnes. Kamarádka Petra Minářová ji přihlásila do soutěže Miss České republiky, kde se stala druhou vicemiss. Je vdaná za podnikatele Simona Štekla, s kterým má tříletou dceru Adrianu. Začala studovat architekturu a interiérový design. V současné době žije s moderátorem Leošem Marešem. Bydliště má v Praze a na Miami na Floridě.

Petra Faltýnová
Autor: Svět motorů

 

Vyšlo v časopisu

Svět motorů
32 / 2013 Objednat číslo Další články z čísla
Sdílej na facebooku
 

Archiv PDF

Zaregistrujte se zdarma
Vstup do archivu používá nový, uživatelsky vylepšený systém přihlášení. Pro vstup do archivu potřebujete jednotný účet platný pro všechny weby vydavatelství CZECH NEWS CENTER a.s.Pokračujte zde!
 
 

Redakce

Adresa: Komunardů 1584/42, 170 00 Praha 7
Email: svet.motoru@cncenter.cz
Telefon: 225 977 851