Netradiční výstava: Ujíždíme na Legu | SvetMotoru.cz
Svět Motorů
Vstup pro předplatitele
Zapomněli jste heslo?

Nejčtenější a nejprodávanější
motoristický časopis

Netradiční výstava: Ujíždíme na Legu

Z výstavy Ujíždíme na legu

Fotogalerie

17 fotografií

Také jste v dětství obdivovali lego? Nejeden fanda je mu věrný i v dospělosti. Co všechno se dá z kostek bez návodu postavit, uvidíte až do půlky října na Lipně. Byli jsme tam a nestačili se divit!

Ačkoli má každá stavebnice Lego plánek s přesným montážním postupem, největší radost si člověk udělá jedinečným vlastním dílem. Právě to je tématem netradiční výstavy „Ujíždíme na Legu“, která se od letošního léta koná v areálu SportAreny Lipno. Původně sice měla končit spolu se zářím, ale pro mimořádný úspěch se dočkala prodloužení až do čtvrtka 17. října.

Ačkoli na přehlídce uvidíte všechno možné od diorám slavných fi lmových pohádek přes vesmírné stanice a známé postavy včetně Terminátora T800 až po věrné kopie našich hradů a zámků, my jsme se na tuto akci vydali pátrat jak jinak než po zmenšené technice pro motoristy. Ti si tu i s celou rodinou přijdou na své.

Vedle Krtečkova autíčka s tradičním klíčkem ve víku zavazadlového prostoru nás nejvíc dostaly absolutně věrné zmenšeniny českých nákladních automobilů a především klasické šedé embéčko s nádherně červeným čalouněním interiéru. Některé exponáty můžete dokonce rozpohybovat.

Zábava je ale nachystána pro celou rodinu. Sice si většinu výtvorů pochopitelně prohlédnete skrz sklo, ale v dětském koutku si ratolesti mohou kostky osahat a zkusit z nich postavit vlastní výrobky. A pozor – až se dostanete k sekci s železnicí, nenechte si ujít jízdy vlaků. Startují každou druhou čtvrthodinu.

Ještě je čas

Výstava „Ujíždíme na Legu“ se koná ve SportAreně Lipno na břehu jezera hned na začátku obce směrem od Frymburka. Přehlídka končí 17. října, otevřeno je denně od 10 do 18 hodin. Základní vstupné činí rovných 100 korun, děti do 100 cm mají vstup zdarma, do 180 cm platí 80 Kč. My jsme jako ubytovaní měli bezplatný vstup, a dokonce s výkladem.
Sdílej na facebooku
 

Archiv PDF

Zaregistrujte se zdarma
Vstup do archivu používá nový, uživatelsky vylepšený systém přihlášení. Pro vstup do archivu potřebujete jednotný účet platný pro všechny weby vydavatelství CZECH NEWS CENTER a.s.Pokračujte zde!
 
 

Redakce

Adresa: Komunardů 1584/42, 170 00 Praha 7
Email: svet.motoru@cncenter.cz
Telefon: 225 977 851