Qoros 3 hatchback: Směr Evropa | SvetMotoru.cz
Svět Motorů
Vstup pro předplatitele
Zapomněli jste heslo?

Nejčtenější a nejprodávanější
motoristický časopis

29. 3. 2014

Qoros 3 hatchback: Směr Evropa

Qoros 3 hatchback

Čínsko-izraelská značka Qoros se rozšiřuje. Na základech loňského sedanu 3 postavila kompaktní pětidveřový hatchback s délkou 4438 mm mířící do segmentu Volkswagenu Golf nebo Rapidu Spaceback.

(více v čísle 13/14)

Design vozu je dílem týmů v Mnichově a Šanghaji, Britský Jaguar letos představí nový model střední třídy s označením XE, a tak o něm začíná vypouštět první informace. Je zřejmé, že design bude navazovat na současné typy XF a XJ. Podle struktury hliníkové modulární platformy Intelligent Aluminum Architecture zase víme, že bude mít spíše splývavou záď fastbacku.

Nová platforma, na níž bude postaveno i připravované SUV nebo příští XF, je tvořena lisovanými hliníkovými plechy, výlisky a odlitky, které jsou spojeny nýty a lepidlem. V budoucnu by na část platformy mohly být použity také prvky z karbonových vláken. Pro model XE připravuje Jaguar i nové motory Ingenium, které bude možné uložit podélně i příčně.Mají být nejenom úsporné, ale nejvýkonnější jednotky prý nabídnou až 400 koní. Jako první se objeví vznětový čtyřválec, jenž nahradí všechny dosavadní agregáty z doby spojení automobilky s Fordem. které vedl Němec Gert Volker Hildebrand, takže pro evropského zákazníka nejde o žádnou exotiku. Od čtyřdveřového provedení se hatchback liší menšími zadními světly, úpravou prošel také přední nárazník a mlhovky, které jsou kulaté. Podvozku zůstal rozvor 2690 mm, vpředu najdeme klasické vzpěry McPherson, vzadu vlečená ramena s torzní příkou.

Qoros 3 hatchback
Autor: Qoros

Pohon předních kol mají na starosti dvě zážehové šestnácti stovky: atmosférická má výkon 93 kW a je spojena s šestistupňovým manuálem, přeplňovaný agregát dává 115 kW a nabízí dvouspojkové ústrojí Getrag 6DCT250. Silnější verze sprintuje z klidu na stovku za 9,7 s a jede 210 km/h. Zavazadelník má objem 403 l, po sklopení asymetricky dělené zadní lavice až 1105 l.

Vyšlo v časopisu

Svět motorů
13 / 2014 Objednat číslo Další články z čísla
Sdílej na facebooku
 

Archiv PDF

Zaregistrujte se zdarma
Vstup do archivu používá nový, uživatelsky vylepšený systém přihlášení. Pro vstup do archivu potřebujete jednotný účet platný pro všechny weby vydavatelství CZECH NEWS CENTER a.s.Pokračujte zde!
 
 

Redakce

Adresa: Komunardů 1584/42, 170 00 Praha 7
Email: svet.motoru@cncenter.cz
Telefon: 225 977 851